Zapisy do wszystkich sekcji klubowych już rozpoczęte !!!***** Koniecznie zobacz relacje z festynu- zakładka "co było" :) NOWA formacja taneczna METRO,***** zajecia komputerowe dla Seniorów**** każdy poniedziałek zajęcia edukacyjne dla Seniorów
100 lat !!!
60-cio lecie Bytomskiej Spółdzielni Mieszkaniowej !!! życzymy stu lat pomyślności !!!
zapraszamy
ZAPISY DO WSZYSTKICH SEKCJI I KÓŁZAINTERESOWAŃ
Zajęcia edukacyjne dla dzieci :)
Zapraszamy dzieci młodsze i starsze na zajęcia edukacyjne i gry planszowe..
OBIADY W SEZAMIE !
Obiady dwudaniowe za jedyne 13 zł
Codziennie do wyboru z jedno z dwóch dań + zupa dnia. Jeżeli masz jakąś dietę obiady zostaną dostosowane do niej. Spróbuj a nie pożałujesz :) Z sercem gotowany! Czekamy właśnie na Ciebie!
Zapraszamy
Zapraszamy do Sezamu, klubu każdego wieku.Trwają zapisy do sekcji klubowych. :) wszyscy podążaja tanecznym krokiem :)
Joga dla Seniorów

Joga dla seniorów – jest najmniej forsowną i wysiłkową formą ruchu. Dzięki niej bez utraty sił można poczuć się lepiej.Im jesteśmy starsi, tym nasze ciało na skutek codziennych obciążeń ulega zesztywnieniu, każdy ruch zaczyna być wysiłkiem, pojawiają się problemy z chodzeniem, siedzeniem, obracaniem się.Polecamy ćwiczenia o różnym stopniu trudności.Wszystko w grupie dla seniorów, aby nikt nie czuł się skrępowany swoim wiekiem i mógł w pełni zrelaksować się i odpocząć oraz zrobić coś dla swojego zdrowia. 

pracownia pisania ikon zaprasza
Zapraszamy wszystkie osoby dorosłe z zacięciem artystycznym na zajęcia pracowni ikon w każdą środę
wrzesień 2018 w Chorwacji
Różne terminy, szczegóły w zakładce aktualności
zajęcia yogi w Sezamie
Zapraszamy osoby praktykujące i rozpoczynajace swoja przygode z jogą na 1,30h zajęcia, w każdy  wtorek od godz.18:30  i osoby starsze w czwartek od 11:15
Plastyka dla Smyka!
Zapraszamy wszytkie dzieci na zajęcia plastyczne.
Kurs komputerowy
Kurs  komputerowy  dla dorosłych!
Zapisy na nowy kurs i kontynuacja od września  ! Nie przegap okazji!
Stowarzyszenia i organizacje pozarządowe!
Zapraszamy stowarzyszenia i organizacje pozarządowe do współpracy!
Prelekcja w Klubie Seniora
17 lutego odbyła się prelekcja w Klubie Seniora. Prelegent: dr Agata Strychowska, Certyfikowana Muzykoterapeutka Dogłębno-Komórkowa
Słuchacze dowiedzieli się o wpływie dźwięków na psychikę człowieka, o dobroczynnym  wpływie muzyki  na samopoczucie i zdrowie ludzi.

 

Efekty muzykoterapii dogłębno komórkowej

Aktualne pozytywne efekty zastosowania kamertonów zostały potwierdzone przez liczne metody zawarte w kinezjologicznym teście opartym na działaniu mięśniowo ogólnym. Udowodniono siłę przepływu i szczytowego wypełnienia organów dzięki przepływowi energii przez meridiany (energetyczne obiegi) i centra energetyczne, które są bezpośrednio związane z narządami i układami w ciele człowieka jako główne energetyczne centralne punkty ciała fizycznego.

Kamertony równoważą energię, oczyszczają z toksyn i blokad, w razie potrzeby doenergetyzowują bądź wyrównują nadwyżkę energetyczną. Wzory dźwięku i muzyki równoważą swym działaniem energię całego systemu, stwarzając go bardziej wydajnym. Ból, troska, przykrość, żal, stres czy depresja zaczynają znikać, a w to miejsce pojawia się spokój. Ciało działając indywidualnie dla każdego staje się bardziej wibrujące, drgające jak instrument i właściwie zharmonizowane energetycznie. Umysł staje się czysty, wzrasta kreatywność jako wynik w szerokiej perspektywie i poprawia się zdolność do podejmowania ważnych decyzji życiowych. Emocje zostają ustabilizowane, a nadpobudliwość emocjonalna wyciszona. W Duszy pojawia się spokój, uczucie szczęścia, wzrasta dobre samopoczucie, akceptacja siebie i warunków zewnętrznych.

W trakcie sesji muzykoterapii dogłębnej-komórkowej – terapii kamertonami lub tuż po niej, każda osoba może doświadczyć kilku, a nawet kilkunastu z wymienionych odczuć:

Równowaga wewnętrzna, ulga w bólu, relaks, uwolnienie od stresów, wyciszenie, uspokojenie,  gęboki spokój, opanowanie,harmonię,  poczucie bezpieczeństwa, szczęście, żywotność i wigor, lekkość, uczucie odświeżenia, rozwój intuicji i wyobraźni, podwyższenie zdolności uczenia się.

Dr Barbara Romanowska Twórca Muzykoterapii Dogłębnej Komórkowej źródło www.akademiadzwieku.com


Galeria zdjęć
POLECAMY