Zapisy do wszystkich sekcji klubowych już rozpoczęte !!!***** Koniecznie zobacz relacje z festynu- zakładka "co było" :) NOWA formacja taneczna METRO,***** zajecia komputerowe dla Seniorów**** każdy poniedziałek zajęcia edukacyjne dla Seniorów
100 lat !!!
60-cio lecie Bytomskiej Spółdzielni Mieszkaniowej !!! życzymy stu lat pomyślności !!!
zapraszamy
ZAPISY DO WSZYSTKICH SEKCJI I KÓŁZAINTERESOWAŃ
Zajęcia edukacyjne dla dzieci :)
Zapraszamy dzieci młodsze i starsze na zajęcia edukacyjne i gry planszowe..
OBIADY W SEZAMIE !
Obiady dwudaniowe za jedyne 13 zł
Codziennie do wyboru z jedno z dwóch dań + zupa dnia. Jeżeli masz jakąś dietę obiady zostaną dostosowane do niej. Spróbuj a nie pożałujesz :) Z sercem gotowany! Czekamy właśnie na Ciebie!
Zapraszamy
Zapraszamy do Sezamu, klubu każdego wieku.Trwają zapisy do sekcji klubowych. :) wszyscy podążaja tanecznym krokiem :)
Joga dla Seniorów

Joga dla seniorów – jest najmniej forsowną i wysiłkową formą ruchu. Dzięki niej bez utraty sił można poczuć się lepiej.Im jesteśmy starsi, tym nasze ciało na skutek codziennych obciążeń ulega zesztywnieniu, każdy ruch zaczyna być wysiłkiem, pojawiają się problemy z chodzeniem, siedzeniem, obracaniem się.Polecamy ćwiczenia o różnym stopniu trudności.Wszystko w grupie dla seniorów, aby nikt nie czuł się skrępowany swoim wiekiem i mógł w pełni zrelaksować się i odpocząć oraz zrobić coś dla swojego zdrowia. 

pracownia pisania ikon zaprasza
Zapraszamy wszystkie osoby dorosłe z zacięciem artystycznym na zajęcia pracowni ikon w każdą środę
wrzesień 2018 w Chorwacji
Różne terminy, szczegóły w zakładce aktualności
zajęcia yogi w Sezamie
Zapraszamy osoby praktykujące i rozpoczynajace swoja przygode z jogą na 1,30h zajęcia, w każdy  wtorek od godz.18:30  i osoby starsze w czwartek od 11:15
Plastyka dla Smyka!
Zapraszamy wszytkie dzieci na zajęcia plastyczne.
Kurs komputerowy
Kurs  komputerowy  dla dorosłych!
Zapisy na nowy kurs i kontynuacja od września  ! Nie przegap okazji!
Stowarzyszenia i organizacje pozarządowe!
Zapraszamy stowarzyszenia i organizacje pozarządowe do współpracy!
Aikido

Aikido jest jedną z najbardziej widowiskowych sztuk walki. Wyróżnia się spośród innych sztuk walki tym, że w aikido nie ma technik ataku (uderzeń i kopnięć). Aikido składa się z samych technik obronnych. Nie chodzi o to by wygrać lecz o to, by nie przegrać.
Trening dziecięcy składa się z gier, zabaw oraz elementów mających na celu ogólny rozwój dziecka.
Zajęcia ruchowe z elementami samoobrony, kształtujące  sprawność fizyczną, charakter,dyscyplinę i siłę woli.
Cwiczenia są dopasowywane do wieku uczestników. Od sześciu do stu lat. 

Zajęcia odbywają się dwa razy w tygodniu, w poniedziałki, środy czwartki

Grupa dziecięca, początkująca -  w poniedziałek, w czwartek godzinach od 16:30 do 17:30
Grupa zaawansowana – w poniedziałek  w godzinach od 17:30 do 19:00
                                             w środę w godzinach od 18:15 do 19:40

Instruktorzy:

  • główny instruktor aikido:    mgr Grzegorz Krzywicki -5 dan EFYA
  •  istruktorka aikido :              Halina Ziętal  -2 dan EFYA
  •  asystent aikido:                  Olaf Płaszczymąka - 1 dan EFYA
Rozbudzenie zainteresowania Aikido warto zacząć w jak najmłodszym wieku. Przemawiają za tym dwa czynniki: po pierwsze aktywność ruchowa jest głównym stymulatorem rozwoju organizmu, po drugie sytuacje wychowawcze podczas treningu sprzyjają kształtowaniu pozytywnej osobowości. W doborze zadań i ćwiczeń bierze się pod uwagę przede wszystkim idee wspierania prawidłowego rozwoju młodego organizmu.
 
Techniki dobrane są do możliwości motorycznych i fizjologicznych dzieci. Priorytetem jest kształtowanie zdolności posturalnych. Gibkość, elastyczność i siła mięśniowa świadczy o stanie stawowo-mięśniowym, wytrzymałość to cecha sprawności układu sercowo-naczyniowego i oddechowego, a koordynacja ściśle wiąże się z funkcjonowaniem układu nerwowego.
Elementem treningu dzieci są przede wszystkim gry i zabawy ruchowe. Mają one niebagatelne znaczenie w całym procesie treningowym. W czasie zabawy dzieci przełamują pewne bariery takie jak strach, nieśmiałość itp. Druga strona treningu dzieci dotyczy wpływu wychowawczego. W trakcie zajęć istnieje i jest przestrzegany „regulamin” – etykieta Dojo – czyli kodeks zachowań co wolno, a czego nie wolno wykonywać. Dzięki temu kształtowane są pozytywne cechy osobowości takie jak: samodyscyplina, samokontrola, samodzielność, systematyczność, tolerancja, poczucie obowiązku, konsekwencja w dążeniu do celu, pewność siebie, silna wola itp. Celem treningu nie jest tylko nauczenie tych zasad jedynie na treningu, ale również stosowanie ich w życiu codziennym. Dzięki walorom dydaktyczno-wychowawczym wskazuje się coraz częściej na wykorzystanie tej formy aktywności ruchowej w procesie wychowania fizycznego dzieci i młodzieży.
Nie mniej jednak bardzo wiele zależy również od Was, rodziców. Wasza pomoc oraz współpraca pozwalają nam jako instruktorom na diagnozowanie i eliminację pewnych problemów, z którymi dziecko może się borykać, a nie koniecznie chce o nich z kimkolwiek rozmawiać.
 Bardzo często zdarza sie tak, że rodzic dzwoni do nas i informuje nas, że dziecko nie chce już ćwiczyć lub uczestniczyć w zajęciach (pomimo tego, że podczas treningu się świetnie bawiło i nie wykazywało żadnych przesłanek o chęci rezygnacji).
 
Pytanie nasze brzmi w takich przypadkach czy to dziecko nie chce ćwiczyć czy może rodzicowi nie chce się dowieźć dziecka na trening ?
 
Szanowni Państwo w naszej pracy również bardzo wiele zależy od waszej współpracy poprzez zachowanie systematyczności.
Najłatwiej jest właśnie zawsze powiedzieć, że mi się nie chce lecz powiedzcie sami czy w ten sposób powinniśmy uczyć i wychowywać dzieci ?
 
Nie chce mi się ..... Daj mi spokój (odpocząć)
 
Jaką postawę przekazujemy im jako rodzice tymi słowami ? Nie dziwmy się, że muszą  spędzać cały dzień przed komputerem lub telewizorem bo nam rodzicom się nic po prostu nie chce.
 
To nie jest  wina dzieci !!! 
 
Yoshinkan Aikido uczy .....
 
 Yoshinkan Aikido bawi .....
 
Yoshinkan Aikido rozwija .....
 
Yoshinkan Aikido dyscyplinuje ....
  
Jeśli masz ochotę spróbować to zapraszamy na nasze zajęcia !!!
Każdy możę zacząć !!!
Przyjdź na zajęcia próbne !!!
To nic nie kosztuje prócz dojazdu i odrobiny wolnego czasu !!! 
 
 
SERDECZNIE WSZYSTKICH ZAPRASZAMY !!!
 
Galeria zdjęć
POLECAMY